O Zámecké fořtovně

Co znamená fořtovna?

Fořt (z německého der Förster) byl nadřízený hajných a zodpovídal za stav lesů, které měl ve svém revírů. Fořtovna bylo fořtovo obydlí.  Funkce fořta vznikla již za Rakouského císařství.

Historie fořtovny v Oboře

Fořtovnu mezi obcemi Nebřeziny a Obora na severním plzeňsku nechala postavit v roce 1871 kněžna Pauline Metternichová, manželka Richarda Metternicha. Kníže Richard byl synem slavného rakouského kancléře Lothara Metternicha, po jehož smrti zdědil mimo jiného i plaské panství. Kněžna byla vášnivou příznivkyní lovu, a tak není divu, že pro tuto svou zálibu chtěla mít v plaských lesích i odpovídající zázemí. Tím se stala právě zmiňovaná fořtovna.

Rodina Malinových bydlí ve fořtovně od 11.4.1967, kdy na zdejším polesí ,,Na Pavlínově“ nastoupil náš otec Jiří Malina jako hajný. Po roce 1989 fořtovnu odkoupili od Lesů ČR a započali s její opravou.

Současnost - komforní hotel a stylová restaurace

Restaurace byla spolu s ubytováním uvedena do provozu roku 2015. Při rekonstrukci se manželé Malinovi rozhodli pro vybudování sezónního hostince. Během prací se však jejich plány rozšířili na stylovou restauraci s ubytováním a celoročním provozem. Najdete zde výjimečnou nabídku specialit moderní české kuchyně. Ingredience jen té nejvyšší čerstvosti i kvality. Příjemné prostředí pro posezení s rodinou, přáteli, ale i na pracovní schůzky. Ubytování ve komforních pokojích a to vše doplněno příjemnou obsluhou.

Vlastní výroba nejen paštik a masových výrobků nejvyšší kvality

Paštiky a masové výrobky našim hostům nabízíme po celou dobu fungující restaurace. Připravujeme je podle osvědčené rodinné receptury, vše v té nejvyšší kvalitě, z kvalitního masa od místního řezníka p.Balína a jeho společnosti LM Maso s.r.o. Zvěřinové paštiky vyrábíme ze zvěřinového masa firmy ČEKO AGRO s.r.o. Vše je bez konzervantů. Po nátlaku spokojených zákazníků a našich přátel, jsme se rozhodli výrobu navýšit a přinést naše výrobky i na váš jídelní stůl.

K paštikám jsme přidali i pár sladkých produktů. Sirupy pro výrobu lahodné domácí limonády z čerstvých červených malin, černého bezu ručně trhaného a meduňky z naší zahrádky. Džemy jsou připravované podle rodinného receptu z čerstvého zahradního ovoce nebo lesních borůvek z lesů v našem okolí. Vše je fermentováno.

Všechny gastronomické pochoutky pro Vás vznikají pod taktovkou samotného majitele a vyhlášeného šéfkuchaře Zdeňka Maliny.

Řekli o Zámecké fořtovně

Václav B.
před 5 měsíci


Nádherná restaurace uprostřed lesů, výborná jídla, velký výběr vín a příjemná obsluha. Doporučuji na romantickou večeři s možností ubytování. NUTNÁ REZERVACE předem. Rozhodně to za to stojí.
Jana T.
před 5 měsíci


Milé přivítání paní majitelkou, výborné jídlo. Krásné posezení v příjemném prostředí. Určitě se opět zastavíme 🙂 rezervace nutná

Přidejte nám také referenci >>

Komfortní ubytování

Hotel Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Výborná kuchyně

Restaurace Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Domácí pochoutky

Domácí pochoutky Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Kuchařské kurzy

Kuchařšké kurzy Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Krásné prostředí

Park Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Parkování zdarma

Parkování zdarma Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Wi-Fi zdarma

Wi-Fi zdarma Zámecká Fořtovna Obora Kaznějov

Buďte s námi online

Booking.com Google Maps Facebook


Máte zájem o naše služby anebo se chcete na něco zeptat? Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.

Jméno a příjmení: *
Telefon:
E-mail: *

Vaše zpráva:

Informace o zpracování osobních údajů zde »

Přijímáme platební karty

VISA Mastercard

Naplánujte si k nám cestu

Zámecká fořtovna Pauline Metternich - Obora 59, 331 51 Kaznějov - Plzeň Sever